"Sztuki walk wschodu, czyli walka z dysleksją i agresją dzieci"

Trochę to pewnie nie spełnione ambicje młodości, trochę nadzieja, że ktoś wreszcie zaszczepi w naszych dzieciach dyscyplinę, ale niemałą rolę w modzie na karate odgrywają sami pedagodzy. - Karate uspokaja, uczy dzieci koncentracji i daje im ważną w tym okresie pewność siebie - przekonuje Katarzyna Miller, psycholog dziecięcy.

Rodzice dziesięcioletniego Artura już w przedszkolu słyszeli od wychowawców, że ich syn , choć wyjątkowo inteligentny , jest nadpobudliwy. Ma zbyt wiele energii: nie potrafi się skupić na zajęciach, szybko zmienia obiekt zainteresowania. W pierwszej klasie szkoły podstawowej obserwacje wychowawców z przedszkola potwierdzili nauczyciele. W drugiej klasie jeden z nich doradził rodzicom skierowanie syna na treningi Jiu Jitsu. Obawiałam się ,że będzie to kolejny chybiony pomysł. Szybko okazało się jednak, że Artur zaangażował się w sport bez reszty. Nauczycielki zauważyły, że dziecko znacznie bardziej przykłada się do zajęć, jest spokojniejsze i „rozsądniejsze” - mówi Beata Pawłowska, matka Artura.Z badań przeprowadzonych w USA i Japonii wynika, że uprawiający Jiu Jitsu młodzi ludzie, są najmniej podatni na narkotyki i najrzadziej sięgają po alkohol. Lekarze sportowi klasyfikują Jiu Jitsu razem z karate na pierwszym miejscu (ex aeqo z pływaniem), wśród  sportów mających najlepszy wpływ na harmonijny rozwój organizmu. Jiu Jitsu nie ma złych stron, zwłaszcza dla amatorów. Nie rodzi agresji. Podstawą jest praca i dyscyplina. Na kursy Jiu Jitsu coraz częściej zapisywane są już 5latki . Dzieci mają lepszą kondycję i samopoczucie, są silniejsze psychicznie i pewniejsze siebie - mówi Anita Ładzińska z Polskiego Związku Sztuk Walki w Łodzi.  Jiu Jitsu uspokaja, pozwala zapomnieć o szkolnych stresach. Umożliwia realizację ambicji związanych z rywalizacją rówieśniczą. W jednym z ostatnich numerów tygodnika „Newsweek” ukazała się informacja, że trening Jiu Jitsu jest najlepszym uzupełnieniem  tradycyjnych metod walki z dysleksją I dysgrafią.W Polskich Związkach Sztuk Walki zrzeszonych jest prawie kilkadziesiąt klubów i sekcji. Wszystkie poprzez system wewnętrznych kontroli, certyfikatów, rekomendacji – walczą o przychylność Rodziców ucząc kilkudziesięciu stylów (m. In. Jiu Jitsu, kyokushin, shotokan, aikido). Z zebranych danych wynika, że w niektórych klubach chętnych do trenowania jest dwukrotnie więcej niż jeszcze, cztery, pięć lat temu. Przeciętny koszt zajęć w dobrym klubie to 65zł za półtorej godziny (spotkania odbywają się dwa razy w tygodniu). Tylko mądry mistrz może nauczyć dziecko, jak opanować strach. Źli trenerzy są bardzo groźni, potrafią skrzywdzić podatnego na wpływy ucznia, np. zaszczepiając mu agresję – ostrzega Katarzyna Miller.


Źródło:gazeta Wprost

!!!Uwaga!!!

Uwaga Sensei Przemek poważnie kontuzjowany :

Zerwałem ścięgno Achillesa to poważna kontuzja i czekam mnie operacja.Tyle ,samo życie można leżeć i nic nie robić a można trenować.Każdy sport wiąże się z takim ryzykiem!
(W poniedziałek po konsultacjach będę wiedział więcej kiedy mnie potną)

Treningi:
Najważniejsza sprawa która pozwoli wszystkim dzieciom i rodzicom przetrwać do końca sezonu .
Dzieci wszystkie nawet te stare konie są przywiązane do mnie emocjonalnie i dla nich zmiana trenera będzie szokiem - bardzo proszę o wsparcie i rozmowę z nimi :że to nie koniec świata i to nie na zawsze że takie sytuacje się zdarzają itd.Dla wszystkich jest to niewygodna sytuacja zwłaszcza przed egzaminami ,ale do wakacji już niedługo.Do póki będę mógł będę na treningach jako asystent cichy duch!Nie chce dzieci zostawić jestem za nich odpowiedzialny ,ale też pomóc trenerom bo niektórym może pęknąć żyłka jak się zderzą z niektórymi zbójami!!

Obóz: 
Ciężko mi powiedzieć teraz co będzie ,zdaję sobie sprawę że dla niektórych dzieci to jest pierwszy wyjazd i sytuacja w której nie będzie ich sensei-a ,jest niemożliwa dlatego na wszelki wypadek .... proszę ich zacząć przygotowywać do takiej ewentualności.Oczywiście kadra jest najlepsza na świecie Sensei Ryszard ,Sensei Gieniu i Sensei Asia spokojnie sobie dadzą radę ukołyszą pocałują przewiną pieluszkę :)
Ja ze swojej strony nie biorę takiej opcji pod uwagę bo jestem mega uparty i twardy ale życie.... .Od początku będę pod opieką sensei-a Dominika (Wrot-Med) i nikt lepiej mnie z tego nie wyprowadzi niż on!!! ale życie ...

Jestem jak moja żona mówi 
"uparty i do tego jak Zosia samosia sam sam sam " Moje planowanie organizacja i logistyka wzięły w łeb ,dlatego ciężko mi się to piszę ale przydałaby mi się pomoc:)

 

Zapraszamy na naszego facebooka:

Krakowski Klub Jiu Jitsu Banzai

 

 

Copyright © 2018 Banzai. Designed by Przemo.