"Sztuki walk wschodu, czyli walka z dysleksją i agresją dzieci"

Trochę to pewnie nie spełnione ambicje młodości, trochę nadzieja, że ktoś wreszcie zaszczepi w naszych dzieciach dyscyplinę, ale niemałą rolę w modzie na karate odgrywają sami pedagodzy. - Karate uspokaja, uczy dzieci koncentracji i daje im ważną w tym okresie pewność siebie - przekonuje Katarzyna Miller, psycholog dziecięcy.

Rodzice dziesięcioletniego Artura już w przedszkolu słyszeli od wychowawców, że ich syn , choć wyjątkowo inteligentny , jest nadpobudliwy. Ma zbyt wiele energii: nie potrafi się skupić na zajęciach, szybko zmienia obiekt zainteresowania. W pierwszej klasie szkoły podstawowej obserwacje wychowawców z przedszkola potwierdzili nauczyciele. W drugiej klasie jeden z nich doradził rodzicom skierowanie syna na treningi Jiu Jitsu. Obawiałam się ,że będzie to kolejny chybiony pomysł. Szybko okazało się jednak, że Artur zaangażował się w sport bez reszty. Nauczycielki zauważyły, że dziecko znacznie bardziej przykłada się do zajęć, jest spokojniejsze i „rozsądniejsze” - mówi Beata Pawłowska, matka Artura.Z badań przeprowadzonych w USA i Japonii wynika, że uprawiający Jiu Jitsu młodzi ludzie, są najmniej podatni na narkotyki i najrzadziej sięgają po alkohol. Lekarze sportowi klasyfikują Jiu Jitsu razem z karate na pierwszym miejscu (ex aeqo z pływaniem), wśród  sportów mających najlepszy wpływ na harmonijny rozwój organizmu. Jiu Jitsu nie ma złych stron, zwłaszcza dla amatorów. Nie rodzi agresji. Podstawą jest praca i dyscyplina. Na kursy Jiu Jitsu coraz częściej zapisywane są już 5latki . Dzieci mają lepszą kondycję i samopoczucie, są silniejsze psychicznie i pewniejsze siebie - mówi Anita Ładzińska z Polskiego Związku Sztuk Walki w Łodzi.  Jiu Jitsu uspokaja, pozwala zapomnieć o szkolnych stresach. Umożliwia realizację ambicji związanych z rywalizacją rówieśniczą. W jednym z ostatnich numerów tygodnika „Newsweek” ukazała się informacja, że trening Jiu Jitsu jest najlepszym uzupełnieniem  tradycyjnych metod walki z dysleksją I dysgrafią.W Polskich Związkach Sztuk Walki zrzeszonych jest prawie kilkadziesiąt klubów i sekcji. Wszystkie poprzez system wewnętrznych kontroli, certyfikatów, rekomendacji – walczą o przychylność Rodziców ucząc kilkudziesięciu stylów (m. In. Jiu Jitsu, kyokushin, shotokan, aikido). Z zebranych danych wynika, że w niektórych klubach chętnych do trenowania jest dwukrotnie więcej niż jeszcze, cztery, pięć lat temu. Przeciętny koszt zajęć w dobrym klubie to 65zł za półtorej godziny (spotkania odbywają się dwa razy w tygodniu). Tylko mądry mistrz może nauczyć dziecko, jak opanować strach. Źli trenerzy są bardzo groźni, potrafią skrzywdzić podatnego na wpływy ucznia, np. zaszczepiając mu agresję – ostrzega Katarzyna Miller.


Źródło:gazeta Wprost

!!!Uwaga!!!

zapraszamy na

" MIKOŁAJKOWY TRENING - RODZICE BAWIĄ SIĘ DZIEĆMI "

SP86 - 5 GRUDZIEŃ

DK - 7 GRUDZIEŃ

Wszystkich chętnych rodziców zapraszamy do wspólnej zabawy i rywalizacji ze swoimi dziećmi.

W programie:zabawy ,ćwiczenia sprawnościowe ,mini walki.Wszystko co kochają dzieci mogą teraz zrobić ze swoimi rodzicami.

Proszę zabrać: strój sportowy ,dużo dystansu do siebie i wszystkiego, bo pewnie małe „cwaniaki” będą w wielu rzeczach lepsi

NIE MA NIC CENNIEJSZEGO NIŻ WSPÓLNIE SPĘDZONY CZAS ZE SWOJĄ POCIECHĄ- RODZICE DO BOJU

 

Zapraszamy na naszego facebooka:

Krakowski Klub Jiu Jitsu Banzai

 

 

Copyright © 2017 Banzai. Designed by Przemo.