„Co drugi uczeń krakowskiej podstawówki ma większą lub mniejszą wadę postawy”

Co drugi uczeń krakowskiej podstawówki ma większą lub mniejszą wadę postawy. Do takich wniosków doszli ortopedzi i fizjoterapeuci, którzy przebadali ok. 10 tysięcy dzieci. Badania przeprowadzono również w Poznaniu (w ramach programu „Poznań stawia na zdrowie”). Dzieciom szkodzi podwożenie do szkoły i obiady w fast-foodach.

Wyniki najnowszych badań są niepokojące. Zmiany w postaci poważnych skrzywień kręgosłupa u większości przebadanych dzieci są znaczne, podkreśla Patryk Jankowiak koordynator badań. - W tej sytuacji dzieci te zostały objęte prawidłową, profesjonalną opieką rehabilitacyjną. A to znaczy, że na zwykłej gimnastyce korekcyjnej nie skończy się. O tym, że uczniowie mają krzywe kręgosłupy wiadomo było od dawna , ale po raz pierwszy potwierdziły to badania, które Poznań przeprowadził na tak dużą skalę. Część rodziców na pewno wynikami była zaskoczona, ale jest spora grupa, która bacznie obserwuje swoje dzieci i te badania tylko potwierdziły ich obawy, uważa fizjoterapeuta. Specjaliści nie mają wątpliwości, że wad postawy nie byłoby, gdyby dzieci miały więcej ruchu – mówi Tok FM.Rodzicom zależy, by ich dzieci były wszechstronnie uzdolnione i to dobrze, ale zapominają, że bez aktywności fizycznej dziecko nie może normalnie się rozwijać - tłumaczy Magdalena Urna, fizjoterapeutka.To sprawia, że zamiast basenu czy zabawy na świeżym powietrzu młody człowiek wybiera dodatkowe zajęcia pozalekcyjne, czy naukę języków obcych. - To przekłada się na wady postawy. I nie chodzi tu o uprawianie jakiegoś wyczynowego sportu, ale nawet zwykły spacer czy grę w piłkę. Fakt, że dzieci do szkoły, czy przedszkola idą pieszo, a nie są podwożone samochodem, to już jest dużo, bo każda forma ruchu ma tutaj znaczenie - mówi TOK FM fizjoterapeutka. Doskonałą formą korygowanie wad, są sztuki walki dzięki szerokiemu wachlarzowi ćwiczeń często stosowanych na zajęciach w gimnastyce korekcyjnej, a to tylko jedna z zalet.Kolejna rzecz to otyłość, na którą w szkołach podstawowych cierpi co piąty uczeń.
Wielu jest zwyczajnie przekarmionych. Obiad w McDonaldzie, to dla nich normalna sprawa. Do tego dochodzą słodycze, które mają na wyciągnięcie ręki. Te dzieci muszą zmienić nawyki żywieniowe, bo w przeciwnym razie będą miały poważne problemy ze zdrowiem - dodaje Magdalena Urna. Ogromną rolę mają do odegrania rodzice, bo jest to proces, który angażuje całą rodzinę. Dietetycy ostrzegają, że otyłe dzieci często wstydzą się swojego wyglądu, co może prowadzić nawet do depresji. Ponadto grożą im: cukrzyca, choroby serca albo wcześniejsze zmiany zwyrodnieniowe.

Źródło: TokFM.pl

!!!Uwaga!!!

Uwaga Sensei Przemek poważnie kontuzjowany :

Zerwałem ścięgno Achillesa to poważna kontuzja i czekam mnie operacja.Tyle ,samo życie można leżeć i nic nie robić a można trenować.Każdy sport wiąże się z takim ryzykiem!
(W poniedziałek po konsultacjach będę wiedział więcej kiedy mnie potną)

Treningi:
Najważniejsza sprawa która pozwoli wszystkim dzieciom i rodzicom przetrwać do końca sezonu .
Dzieci wszystkie nawet te stare konie są przywiązane do mnie emocjonalnie i dla nich zmiana trenera będzie szokiem - bardzo proszę o wsparcie i rozmowę z nimi :że to nie koniec świata i to nie na zawsze że takie sytuacje się zdarzają itd.Dla wszystkich jest to niewygodna sytuacja zwłaszcza przed egzaminami ,ale do wakacji już niedługo.Do póki będę mógł będę na treningach jako asystent cichy duch!Nie chce dzieci zostawić jestem za nich odpowiedzialny ,ale też pomóc trenerom bo niektórym może pęknąć żyłka jak się zderzą z niektórymi zbójami!!

Obóz: 
Ciężko mi powiedzieć teraz co będzie ,zdaję sobie sprawę że dla niektórych dzieci to jest pierwszy wyjazd i sytuacja w której nie będzie ich sensei-a ,jest niemożliwa dlatego na wszelki wypadek .... proszę ich zacząć przygotowywać do takiej ewentualności.Oczywiście kadra jest najlepsza na świecie Sensei Ryszard ,Sensei Gieniu i Sensei Asia spokojnie sobie dadzą radę ukołyszą pocałują przewiną pieluszkę :)
Ja ze swojej strony nie biorę takiej opcji pod uwagę bo jestem mega uparty i twardy ale życie.... .Od początku będę pod opieką sensei-a Dominika (Wrot-Med) i nikt lepiej mnie z tego nie wyprowadzi niż on!!! ale życie ...

Jestem jak moja żona mówi 
"uparty i do tego jak Zosia samosia sam sam sam " Moje planowanie organizacja i logistyka wzięły w łeb ,dlatego ciężko mi się to piszę ale przydałaby mi się pomoc:)

 

Zapraszamy na naszego facebooka:

Krakowski Klub Jiu Jitsu Banzai

 

 

Copyright © 2018 Banzai. Designed by Przemo.