Jiu Jitsu

Jiu Jitsu w XXI wieku

 • Alternatywa dla wolnego czasu - Jiu Jitsu pod okiem Senseia
  Czy Twoje dziecko cierpi na nadmiar wolnego czasu? W trudny i czasem nieznośny sposób (w domu, w szkole) rozładowuje swoją energię?
  Wiemy, że sensowne wykorzystanie potencjału bywa trudne dla dorosłych, a jeszcze trudniejsze może być dla dzieci. W końcu one dopiero kształtują swój charakter.
  Odpowiedni kierunek: prawidłowy rozwój psychiczny, fizyczny, moralny, emocjonalny, społeczny
  i intelektualny – tego wymagamy od siebie jako Rodziców. Czy jednak na pewno mamy na tyle wolnego czasu i sił, by w czasach Internetu, mediów, konsol komputerowych,  tak ukształtować morale dziecka, by nie przekładało wirtualnej brutalności na kolegów i Najbliższych?

 • Od małego wojownika po dojrzałego adepta Jiu Jitsu
  Zajęcia są idealne już dla czterolatka.  Żywiołowy przedszkolak wyładuje energię, a wiecznie spóźniony maruda przekona się, że ruch to masa przyjemności. Wbrew stereotypom sztuki walki nie wyzwalają agresji – przeciwnie, dzięki zajęciom Jiu Jitsu dziecko uczy się panować nad negatywnymi emocjami ,rozwija koordynację ruchową, pewność siebie, ćwiczy silną wolę. Poznaje swoje możliwości, nabiera odporności na stres. Od pierwszych zajęć dzieci uczymy grzeczności oraz szacunku dla kolegów i koleżanek. Młodzież nabiera ogłady wobec Rodziców i Nauczycieli. Warto uzmysłowić sobie, że odpowiednio  wcześnie wykształcone pozwalają szybciej przystosować się do obowiązków domowych szkolnych i społecznych.

 • Klucz do sukcesu
  Trening, trening i jeszcze raz trening. To bardzo długi i złożony proces, podczas którego kształtują się powyższe cechy.  Nie oczekujmy, że po miesiącu zajęć łobuz zamieni się w ułożonego, odpowiedzialnego ucznia. Kiedy rozpocząć treningi? W myśl zasady: im wcześniej tym lepiej. Dzieci bowiem mogą zacząć ćwiczenia w dowolnym momencie. W odróżnieniu od osób dorosłych nie maja jeszcze wyrobionych złych nawyków ruchowych, które mogą przeszkadzać w walce. Ponadto są lżejsze, bardziej gibkie, a ich siła nie stwarza realnego zagrożenia dla kolegów i koleżanek, z którymi trenują.

 • Trening przez zabawę
  Treningi sztuk walki dla dzieci polegają na wplataniu podstaw wyszkolenia technicznego w lubiane przez nie gry i zabawy. Mają okazję do wykonywania ćwiczeń z kolegami w różnym wieku i o różnej masie ciała.
  W przyszłości może to zaowocować opanowaniem lęku przed osobami, mającymi przewagę fizyczną. Trening polega na rozluźnianiu i rozciąganiu mięśni, dlatego Jiu Jitsu wzmacnia organizm i poprawia postawę. Równie pożyteczną umiejętnością jest bezpieczne upadanie.

Skąd się wzięło?

Jiu Jitsu, jest to staro japońska sztuka walki ukształtowana przez wieki doświadczeń samurajskich wojowników, a historią sięga 2500 lat wstecz. Jiu Jitsu w Polsce rozwija się od ponad 80 lat. Znaczny udział w jego rozwoju miał człowiek określany mianem ojca polskiego Jiu Jitsu - SOKE KAIDEN dr Krzysztof Kondratowicz 12 Dan.


Czym jest Jiu Jitsu?

Jest  łagodną sztuką walki .W rzeczywistości nie oznacza, że techniki walki są łagodne  ale, że walczy się bez broni gołymi rękami. Jest to sztuka bardzo wszechstronna, obejmująca bogaty asortyment technik takich jak pady, przewroty, trzymania, duszenia, dźwignie, bloki, kopnięcia i uderzenia rękami łączonych w nieskończoną ilość kombinacji umożliwiających skuteczne obezwładnienie przeciwnika tak nieuzbrojonego, jak i dysponującego niebezpiecznymi  przedmiotami.

3 zasady:

 • Ustępuj, aby zwyciężyć
  Wywodzi się z chińskiej zasady "burza łamie dęby, a trzciną tylko kołysze". Dzięki zastosowaniu tej zasady, możemy pokonać przeciwnika, któremu nie można się bezpośrednio przeciwstawić. Polega ona na wykorzystaniu siły i ruchu przeciwnika.

 • Maksimum skuteczności, minimum wysiłku.
  Kierowanie się tą zasadą pozwala m.in. na jak najmniejsze zmęczenie, szczególnie przydatne podczas walki z wieloma przeciwnikami, a także zadawanie jak największych obrażeń jak najmniejszym nakładem własnych sił.

 • Przez czynienie sobie dobra nawzajem - do dobra ogólnego.
  Dzięki dobremu wyszkoleniu uczeń ma możliwość wyboru technik, które może zastosować adekwatnie do ataku. Z czasem uczeń nabierze pewności siebie, stanie się cierpliwy, tolerancyjny i nabierze pokory. Znając swoje umiejętności, nie będzie musiał udowadniać innym swojej siły.Copyright © 2018 Banzai. Designed by Przemo.