Alternatywa dla wolnego czasu – Jiu Jitsu pod okiem Senseia
Czy Twoje dziecko cierpi na nadmiar wolnego czasu? W trudny i czasem nieznośny sposób (w domu, w szkole) rozładowuje swoją energię?
Wiemy, że sensowne wykorzystanie potencjału bywa trudne dla dorosłych, a jeszcze trudniejsze może być dla dzieci. W końcu one dopiero kształtują swój charakter.
Odpowiedni kierunek: prawidłowy rozwój psychiczny, fizyczny, moralny, emocjonalny, społeczny i intelektualny – tego wymagamy od siebie jako Rodziców. Czy jednak na pewno mamy na tyle wolnego czasu i sił, by w czasach Internetu, mediów, konsol komputerowych, tak ukształtować morale dziecka, by nie przekładało wirtualnej brutalności na kolegów i Najbliższych?
Od małego wojownika po dojrzałego adepta Jiu Jitsu
Zajęcia są idealne już dla czterolatka. Żywiołowy przedszkolak wyładuje energię, a wiecznie spóźniony maruda przekona się, że ruch to masa przyjemności. Wbrew stereotypom sztuki walki nie wyzwalają agresji – przeciwnie, dzięki zajęciom Jiu Jitsu dziecko uczy się panować nad negatywnymi emocjami ,rozwija koordynację ruchową, pewność siebie, ćwiczy silną wolę. Poznaje swoje możliwości, nabiera odporności na stres. Od pierwszych zajęć dzieci uczymy grzeczności oraz szacunku dla kolegów i koleżanek. Młodzież nabiera ogłady wobec Rodziców i Nauczycieli. Warto uzmysłowić sobie, że odpowiednio wcześnie wykształcone pozwalają szybciej przystosować się do obowiązków domowych szkolnych i społecznych.
Klucz do sukcesu
Trening, trening i jeszcze raz trening. To bardzo długi i złożony proces, podczas którego kształtują się powyższe cechy. Nie oczekujmy, że po miesiącu zajęć łobuz zamieni się w ułożonego, odpowiedzialnego ucznia. Kiedy rozpocząć treningi? W myśl zasady: im wcześniej tym lepiej. Dzieci bowiem mogą zacząć ćwiczenia w dowolnym momencie. W odróżnieniu od osób dorosłych nie maja jeszcze wyrobionych złych nawyków ruchowych, które mogą przeszkadzać w walce. Ponadto są lżejsze, bardziej gibkie, a ich siła nie stwarza realnego zagrożenia dla kolegów i koleżanek, z którymi trenują.
Trening przez zabawę
Treningi sztuk walki dla dzieci polegają na wplataniu podstaw wyszkolenia technicznego w lubiane przez nie gry i zabawy. Mają okazję do wykonywania ćwiczeń z kolegami w różnym wieku i o różnej masie ciała.
W przyszłości może to zaowocować opanowaniem lęku przed osobami, mającymi przewagę fizyczną. Trening polega na rozluźnianiu i rozciąganiu mięśni, dlatego Jiu Jitsu wzmacnia organizm i poprawia postawę. Równie pożyteczną umiejętnością jest bezpieczne upadanie.